Zkoušky a závody

6. 4. 2015 Zkoušky dle zk. řádu KJ ČR Brno ve Stromovce

V pondělí 6. dubna 2015 pořádal Kynologický klub IPRK ve spolupráci se ZKO Stromovka zkoušky Základní ovladatelnosti psa dle zkušebního řádu KJ ČR Brno.

Z řad členů Kynologické služby IPRK zkoušku splnily: Anna Drozdová s fenou Blue Ray (F1) ve známce „výborně“ (96 bodů) a Pavla Fraňková se psem Zampano of Cleverland (BOC) ve známce „výborně“ (93 bodů). Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!

23.-25. 9. 2011 Mistrovství Integrovaného záchranného systému ČR 2011

Mistrovství IZS ČR v letošním roce pořádalo MV- Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR ve spolupráci s občanským sdružením SAR systém, a to ve dvou kategoriích: plochy a sutiny.

Mistrovství se účastnilo celkem 10 trojčlenných (vedoucí družstva, psovod ve specializaci plošného vyhledávání, psovod ve specializaci vyhledávání v sutinách družstev) družstev. Vedle družstev složek a organizací IZS (HZS Pardubického kraje, ZÚ HZS Hlučín, Policie ČR, Městská policie Praha, Městská policie Ostrava, Horská služba ČR, SZBK ČR, ZBK Jihomoravského kraje ČR, KZJ ČR), které se v ČR věnují záchranářské kynologii se MR účastnilo i družstvo polského hasičského sboru.

Samotné soutěžní klání probíhalo během pátku a soboty na terénech v okolí Mostu a Litvínova. V rámci závodu byl každý tým (psovod + pes) nasazen jedenkrát v denní a jedenkrát v noční době (časový limit 30 min., max. 4 ukryté osoby). Za každou nalezenou osobu získal kynolog 100 bodů a v případě rovnosti bodů rozhodoval výsledný čas nasazení kynologa (výsledková listina viz příloha).

Nočnímu nasazení předcházel přesun vozidlem a následně pěší přesun na určené místo dle GPS souřadnic. Transport družstev kynologů na denní nasazení byl realizován vrtulníkem Bell 412 Letecké služby PČR, dále člunem ZÚ HZS Zbiroh a čtyřkolkou HZS s přívěsem.

Pořadí organizací:
1. MP Praha
2. Horská služba ČR
2. MP Ostrava

Kategorie sutiny:
1. Petr Linda, Arpád Aibara, MP Praha
2. Pawel Gajda, ? , SFS Poland
3. Veronika Smějová, Jolly de Alphaville Bohemia, ZÚ HZS ČR

Kategorie plochy:
1. Filip Štrach, Gryson Mi-Ji, MP Praha
2. Aleš Rydval, Atilla, Horská služba ČR
3. Miloslav Kučera, Gucci Leryka, MP Ostrava

Další články a foto: iprk.cz - iprk.cz - sarsystem.cz

Mini galerie: (pro otevření klikni na náhled fotky)

Autor fotek: č. 1, 2, 3, 4, 5 - Petr Linda a kol.

3. 8. 2011 Výběrový závod na MR IZS 2011 v plošném vyhledávání

Dne 3. srpna 2011 proběhl noční výběrový závod psovodů ZBK JmK ČR pro kategorii plošného vyhledávání na Mistrovství republiky Integrovaného záchranného systému 2011. Na druhém místě se umístila Kristýna Schnablová s Abiah Beauty from Czech (FCR), na místě třetím Filip Štrach a Gryson Mi-Ji (BOM).

2. 8. 2011 Výběrový závod na MR IZS 2011 ve vyhledávání v sutinách

Dne 2. srpna 2011 proběhl noční výběrový závod psovodů ZBK JmK ČR pro kategorii vyhledávání v sutinách na Mistrovství republiky Integrovaného záchranného systému 2011. Na prvním místě se umístila Kristýna Schnablová s Abiah Beauty from Czech (FCR), na místě druhém Filip Štrach a Gryson Mi-Ji (BOM) a na místě čtvrtém Lenka Vlachová s Barnym (BOC).

31. 7. 2011 Národní zkoušky IRO v Suché Lozi

Dne 31. července 2011 proběhly v Suché Lozi zkoušky záchrannách psů dle Mezinárodního zkušebního řádu IRO. Z řad naší skupiny se zkoušek účastnil Filip Štrach a Gryson Mi-Ji, kteří složili zkoušku RH FLA (193/40/43 bodů).

Mini galerie: (pro otevření klikni na náhled fotky)

Autor fotek: Brix.wz.cz

29. 6.-3. 7. 2011 Mistrovství světa záchranných psů IRO 2011

Ve dnech 29. června až 3. července 2011 probíhalo v Belgickém městečku Chastre Mistrovství světa záchranných psů IRO (Internationale Rettungshunde Organisation). Této vrcholné akce záchranářské kynologie se účastnilo celkem 44 záchranářských organizací ze všech koutů světa. Závod probíhal dle propozic nejvyšších zkoušek zkušebního řádu IRO.

V kategorii sutinového vyhledávání (dle RH T B; 52 závodníků), limit zkoušky splnila naše členka Kristýna Schnablová s Abiah Beauty from Czech (FCR), a umístila se tak na 10. místě (nejlepší umístění českého psovoda v sutinách) v této kategorii.

Mini galerie: (pro otevření klikni na náhled fotky)

Autor fotek: č. 1, 2, 3, 4 - hundesport-fotografie.de; č. 5 - Kris.cz